Безпека дорожнього руху

Кожен рік в світі близько мільйона людей гинуть від дорожніх пригод. Також, майже 49 мільйонів отримують пошкодження та травми. Усі війни, які зараз одночасно відбуваються, не шкодять і в половину так, як «війна на дорозі». При тому, найбільше збитків отримують не  власники авто, а  пішоходи. Чому так виходить, і як зробити життя більш безпечним, ви дізнаєтеся далі.

Курці ризикують в двічі більше

Чому куріння вважається загрозою для водія? Кожен скаже, що є багато усього, що може погано впливати на людину, та в першу чергу це шляхи і технічний стан машини. Усе так, але починати боротьбу за безпеку краще з того, що можна виправити просто зараз. І не обов’язково відразу кидати палити.

Куріння та тютюновий дим впливає на водія сильніше ніж ми думаємо. Лікарі та інженери з Японії провели досліди та виявили, що 2% аварій на дорозі відбуваються «завдяки» палінню. Їх колеги із Франції вважають, що кількість жертв тютюну більше ніж 5%. У перерахуванні — це тисячі молодих, дієздатних людей, котрі загинули від того, що палили під час керування авто. 

Вплив паління на сприйняття та безпеку дорожнього руху

Близько 86% пригод відбуваються із-за водіїв. Будь-які чинники, що відволікають увагу людей від керування автомобілем — це загроза на дорозі. І «невинне» паління — також є причиною пригод.

Це відбувається так:

  1. Найбільше водій ризикує під час прикурювання. Приблизно 2 секунди автомобіль залишається без нагляду, а за цей час може відбутися що завгодно. Погано працюють рефлекси, тому що мозок розраховує дистанцію не від машин, котрі їдуть на зустріч, а від запальнички та цигарок.

Якщо автомобіль пересувається на швидкості 80 км.г., то це більш ніж 20 метрів, саме таку дистанцію машина проїжджає без нагляду!

  1. Ситуація, коли водій бажає курити, але не може відволікатися. На перший погляд — усе нормально, але нікотиновий голод — це наркотична ломка, зір втрачає ясність, думки плутаються, водій роздратований, та увесь час відволікається.. Також виникає бажання надавити на газ, та скоріше доїхати, щоб закурити. Не диво, що з таким водієм пригода може статись з більшою ймовірністю, ніж  з некурящим.
  2. Водій щойно палив, від диму у нього запаморочилася голова. Чому так? Нікотин — досить сильний наркотик, в ньому є багато шкідливих речовин. У звичайній пачці 4500 елементів, з яких 200 — отрута. Палити — в 4 рази гірше ніж дихати вихлопами двигуна. І ось отруєна людина натискає на педалі….
  1. Дим тютюну погано впливає на мозок, усі почуття, органи сприйняття і зір, який відповідає за контроль ситуації в дорозі. Тютюн та його компоненти пригнічують зоровий нерв та викликають хронічне запалення очей та звуження зорового поля, а це основні чинники безпеки дорожнього руху.
  2. Слух — другий після зору орган сприйняття. Водій пригнічує його під час паління сигарет, що також негативно впливає на керування авто.

Усе це робить реакцію людини гіршою на 25%! А це вже критичний показник для безпеки дорожнього руху.

Ще про паління сигарет та безпеку дорожнього руху.

Дослідження впливу паління показали що курці на 10% частіше порушують правила та потрапляють в аварії. Чому так — завдяки роздратованості, нервам та швидкому стомлюванню.  Увага розсіюється, людина гірше керує авто. 

Що робити, щоб покращити безпеку руху та уникати аварій? Кидати палити важко, але можна не робити цього за кермом. Якщо виникає бажання — зробіть зупинку на 10-15 хвилин, а коли вплив диму та нікотину трохи зменшиться — їдьте далі.

Наші контакти
Автошкол магістраль

Відправити повідомлення