Особливості зимового водіння

Зима завжди застає зненацька. Часто її поява відбувається зранку, або у вечорі, коли стало холодно і подув вітер. Якщо потік автомобілів на вулиці застиг, це означає що прийшла зима і хтось вчасно не «перевзувся», або забув про зимовий стиль водіння. Навіть досвідчені водії з 20 річним досвідом роблять помилки, коли шлях зненацька покривається тонким шаром криги. Щоб не потрапити у пригоду, радимо пам’ятати про головні принципи зимового водіння.

Безпечне зимове водіння

  1. Ніколи не квапитись, життя — дорожче. Поспіх — причина 35% пригод та аварій, він зло для водіїв, а тим паче, взимку. Шлях гальмування на слизькій дорозі збільшується в кілька разів, різкі та швидкі маневри — шлях до поліції або у лікарню.
  2. Плавне керування підвищує безпеку водіння. На слизькій дорозі автомобіль перестає слухатися керма та педалів. Чому це відбувається? Тому що зчеплення з покриттям не є достатнім для різких рухів та маневрів. Резина покришок занадто тверда, водій крутить кермо, а авто живе своїм життям. На слизькій вулиці не радимо робити різкі рухи, краще усе робити поступово, завжди скидати швидкість.
  3. Це ж відноситься і до поворотів, плавно входити у поворот — основа безпеки. Поширена помилка — повертати в перші дні зими так, як і в літку.
  4. Не їздити накатом. Вимикання швидкості на спусках з гір — звичка водіїв радянських часів, коли усі намагалися економити пальне. Тепер немає дефіциту, а от машин стало набагато більше. Вимикання швидкості погіршує здатність керувати автомобілем, підвищує шанси аварії. Категорично не радимо це робити.

Безпечне гальмування як чинник зимового водіння

Багато пригод виникають із-за необачного гальмування на снігу та кризі. Ось кілька зауважень. Якщо ваше авто почало заносити не треба гальмувати, тому що це може посилити  його. Колеса зупиняються, але авто продовжує рухатися боком. 

Якщо машину закрутило, рекомендуємо натиснути зчеплення, а не гальмувати.

Якщо ваш автомобіль заносить під час долання повороту, краще трохи добавити газу та вирівняти машину, ніж гальмувати за допомогою педалі.

І в кінці треба сказати, що багато молодих та й досвідчених водіїв намагаються пересидіти перші морози вдома. Це зовсім непогана ідея, тому що навіть якщо ви швидко пристосовуєтеся до зимового водіння, та завчасно змінюєте покришки, далеко не усі це встигли зробити. А якщо вам дуже потрібно кудись їхати, не треба поспішати. Нехай 60 км.год. будуть максимумом, поки погода не стабілізується, а міські вулиці не просипляють піском.

Спокій, уважність та акуратність — ті принципи, що повинні бути завжди з вами, і не тільки взимку, а і в літку.

Наші контакти
Автошкол магістраль

Відправити повідомлення



+
потрібен ADR ?
клікай сюди