Позбавлення прав водія

Одне з найбільш суворих покарань водія — це позбавлення його водійських праву. Таке покарання є наслідком грубого порушення правил дорожнього руху. При менш тяжких порушеннях водій може відбутись одним лише штрафом. Сплатити штраф можна відразу, або в двотижневий період. А от у випадку вилучення поліцією водійського посвідчення, автолюбитель примусово стає любителем громадського транспорту та пішохідного пересування.

З цього тексту ви дізнаєтесь в яких випадках відбувається вилучення прав водія, як можна уникнути цього покарання та як треба діяти, якщо це все ж сталось.

Позбавлення прав водія в наслідок ДТП

Ті водії, котрі потрапляли в ДТП, вже знають, що інспектори поліції відразу після прибуття на місце події забирають права в учасників транспортної пригоди. Протидіяти цьому досить нелегко. Зазвичай, до вирішення справи, водієві видається довідка, або тимчасове посвідчення водія. Водієві корисно знати про свої права та обов’язки в такому випадку.

От же, чи має право поліцейський інспектор забирати права водія? Керуючись чинним Законодавством України, до винесення остаточного рішення суду, вилучатись водійські права не можна. Але, це не значить, що їх не можуть тимчасово вилучити на деякий час, видавши інший документ. Особливо велика можливість того, що водійські права поліція забере в тому випадку, коли скоєно правопорушення, що тягне за собою позбавлення прав. Тимчасова довідка є дійсною протягом трьох місяців. За цей час судові органи повинні розглянути справу, зробити висновки та оголосити свою постанову.

Таким чином, поліція має право позбавити вас водійського документа на чітко визначений термін.

На який же час може відбутись позбавлення прав?

На цей термін впливають різні обставини та чинники. Мінімальний термін, згідно з Українським Законодавством, це три місяці позбавлення водійських прав. Максимальний час позбавлення прав складає десять років. Період покарання позбавленням прав водія залежить від ступеню тяжкості порушення, що було вчинено. Термін визначається судом, відлік часу позбавлення прав починається з дати ухвалення про це судового рішення.

Випадки, коли застосовується позбавлення водія прав

Одне з найсуворіших покарань водія за скоєне ДДП— це позбавлення прав. Рішення про це виноситься судом в адміністративному порядку. Приводом такого покарання може бути дорожньо-транспортна пригода, що становила небезпеку для життя інших учасників дорожнього руху ( пішоходів, водіїв або пасажирів). Або матеріальні збитки у досить значному розмірі.

За створення аварійної ситуації на дорозі також може послідувати позбавлення водійських прав. За злісне порушення водієм правил дорожнього руху теж може бути застосоване вилучення посвідчення водія. Це буває в випадках здійснення водієм транспортного засобу небезпечного маневрування, виїзду на зустрічну смугу, екстрене гальмування заїзд на узбіччя та інші порушення при управлінні автомобілем.. Зазвичай, за такі порушення позбавлення прав триває півроку або рік.

НЕ зупинка водія транспорту на вимогу поліцейського інспектора теж може стати причиною позбавлення прав терміном до півроку.

Позбавлення прав — це безумовно, одне з найсуворіших покарань для водія транспортного засобу, що став порушником правил руху на дорозі або вчинив ДТП.

Наші контакти
Автошкол магістраль

Відправити повідомлення



+
потрібен ADR ?
клікай сюди