Водійське посвідчення: розшифровка категорій, опис, позначення

У 2020 році в нашій країні є діючою певна градація засобів транспорту, що є базою для оформлення та видачі посвідчень водія.

Матеріал даної статті познайомить вас із тим, які наразі існують в Україні транспортні й водійські категорії, а також надасть інші корисні відомості, що мають відношення до отримання посвідчення водія.

Про категорії транспортних засобів та літерну символіку для їх позначення

На даний час діє наступний ряд різновидів транспорту, буквені та буквено-цифрові позначення яких визначають категорії водійських прав:

  • А1 – мопедна та моторолерна техніка малої потужності з двигуном, об’єм якого не перевищує 50 см³ або 4 кВт, якщо транспортний засіб обладнаний двигуном електричного типу;
  •  А – мотоцикли з об’ємом мотору від 50 см³ та електродвигунами з потужністю понад 4 кВт;
  • В1 – засоби у вигляді мотоциклів та квадроциклів вагою до 0,4 т;
  • В – автомобільний транспорт, маса якого не перевищує 3,5 т, а число пасажирських місць, за виключенням водія, становить максимум 8;
  • С1 – вантажівки з діапазоном ваги від 3,5 до 7,5 т;
  • С – важкі вантажні автомашини з масою, що перевищує 7,5 т;
  • D1 – автобусний транспорт у вигляді мікроавтобусів, розрахований на перевезення не більше 16 пасажирів, не рахуючи водія;
  • D – повномірна автобусна техніка з кількістю пасажирських місць від 16 шт. (із водієм – від 17 шт.);
  • Т – засоби громадського електротранспорту транспорту у вигляді трамваїв та тролейбусів.

Крім того, окремо виділяють кілька категорій транспорту, що позначаються символами з літерою Е. До їх числа входять транспортні засоби ВЕ, обладнані тягачами категорії В, РЕ та С1Е – з тягачами, які відносять до виду С, та D1Е і DЕ – для транспорту, що має тягачі категорії D.

Відповідні категорії мають відношення виключно до причепів і керування власне тягачем не включають.

Додаткові важливі моменти щодо видачі та отримання водійських посвідчень

Варто знати, що права категорії А та А1, які дозволяють керувати мотоциклетними транспортними засоби, можна отримати особам, що досягли 16-річного віку, у той час відповідні документи, що дають дозвіл на керування автомобілями, зокрема водійське посвідчення категорії В, можуть бути видані водіям, яким уже виповнилося 18 років.

Згідно з даними законодавчих органів України, у найближчому майбутньому передбачається видача водійських прав європейського зразка. Відповідні документи будуть охоплювати дві додаткові категорії транспортних засобів, зокрема, АМ та А2.

Категорія АМ представлена двоколісними та триколісними засобами із максимальною швидкістю в 45 км на годину, а А2 – мотоциклами, потужність двигуна яких не перевищує 35 кВт (або 48 кінських сил). 

Є також імовірність, що категорію Т до водійських прав європейського зразка не включать.

Джерела, дані яких поки що офіційно не підтверджені, повідомляють про вірогідність скорочення терміну дії водійського посвідчення, який буде обмежений до 15 або навіть 5 років. Введення такого положення, обумовленого необхідністю періодичного контролю практичних умінь та знань теорії водіння, а також перевірки стану здоров’я водія, дасть змогу зробити вітчизняні стандарти відповідними європейським.

Отримати необхідні навички й знання, результатом яких стане отримання вами бажаного посвідчення водія у Львові ви зможете в автошколі «Магістраль». Наш заклад має оптимальну матеріальну та інтелектуальну базу. Навчання у нас проводиться висококваліфікованими, сертифікованими фахівцями. Звертайтеся – стати вмілим водієм будь-якого транспорту, зокрема, отримати права категорії С, з нашою допомогою легко!

Наші контакти
Автошкол магістраль

Відправити повідомлення



+
потрібен ADR ?
клікай сюди