Як отримати іноземцю водійське посвідчення в Україні

Щоб самостійно управляти авто в Україні, у кожного водія повинні бути посвідчення водія. Іноземні громадяни не виняток. Навіть при наявності міжнародного посвідчення за законами держави слід оформити українське посвідчення. Як отримати водійські права іноземцю, радять експерти.

Що робити іноземцю, щоб керувати авто на законних підставах

Українське посвідчення в обов’язковому порядку повинен отримати водій, який перебуває на території держави на умовах постійного проживання. Після видачі дозволу на заміну документу дається 60 діб. Якщо іноземець перебуває в Україні тимчасово, посвідчення оформляють за бажанням.

Нерезидент може самостійно вибирати автошколу для перепідготовки та курсу навчання, а також здавати тут екзаменаційний курс. Немає діючих заборон на проходження навчання з нуля, складання іспитів і отримання посвідчення.

Довідка! Складнощі в іноземців можуть виникнути через мовний бар’єр.

Основні етапи

При наявності міжнародного посвідчення або водійського посвідчення власної держави український документ видається протягом 60 днів.

Як отримати водійське посвідчення іноземному громадянину, кроки, які потрібно пройти.

  1. Оформлення дозволу на проживання або отримання прописки.
  2. Перепідготовка та складання іспитів.
  3. Отримання довідки 083/0.

Якщо у водія-іноземця немає посвідчення, то йому треба буде пройти повний навчальний курс та скласти іспити.

Навчання в автошколі

Навчальний курс в центрі проводиться за затвердженою програмою. Для запису досить подати:

•         заяву;

•         копію паспорта;

•         нотаріально завірений переклад паспортних сторінок українською мовою.

При складанні договору вносяться тільки дані з паспорта. Навчання однакове для всіх, триває від 3 місяців відповідно до програми. Включає теоретичну частину і безпосередньо практику водіння. Література, навчальні посібники пропонуються українською мовою.

Складання іспиту в Сервісному центрі МВС

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2013 №627 складання іспитів (теоретична база і практичні навички водіння) дозволяється в будь-якому найближчому сервісному центрі без прив’язки до місця реєстрації, прописки та проживання.

Іспит включає 2 етапи. Це теорія з тестовими питаннями та практика водіння. Після успішного підтвердження знань і кваліфікації видається посвідчення водія. При провалі дозволяється перескладання повторно.

Отримання довідки (форма 083-О)

Медичний огляд проводиться в державній установі або в приватній клініці (при наявності ліцензії). Обов’язкова комісія — це психіатр, нарколог, окуліст, невролог, хірург. У довідці обов’язково вказується група крові. Термін дії 2 роки.

Оформлення документів

Іноземець отримує посвідчення водія протягом від 3 до 10 днів. Водійське посвідчення іноземцям видають відповідно до діючого порядку і правил, як і для громадян країни. Документи для українців і нерезидентів оформляються в однаковому форматі.

Наші контакти
Автошкол магістраль

Відправити повідомлення+
потрібен ADR ?
клікай сюди