Основні причини ДТП

Чому виникають ДТП — складне питання. Причиною може стати технічний стан автомобіля, неуважність, погана дорога, але головне — несвідомості всіх учасників руху. Не тільки водії, але й пішоходи не бажають розуміти, що саме зараз вони порушують правила. І навіть незначне порушення може привести до збитків та травм. На вулицях міста або на дорозі уважність та виконання правил — найважливіші засади безпеки. Ігнорування ПДР — це те, з чим потрібно боротися.

Статистика ДТП вказує на те, що кожного року в нашій країні відбуваються 25000 пригод. В них приблизно 3000 людей отримують пошкодження та травми, а ще приблизно 3900 призводять до смерті. За тією ж статистикою, більшість випадків на совісті водіїв. Давайте подивимося на основні причини ДТП на дорогах, щоб знати заздалегідь, чого треба уникати:

  • помилки при маневруванні автомобіля на дорозі;
  • значне перевищення швидкості;
  • помилки при подоланні перехресть;
  • рух через суцільну полосу та виїзд на зустріч;
  • водіння у п’яному стані.

Це порушення, які скоюють водії, але пішоходи теж «не святі». Вони також повинні знати та виконувати правила дорожнього руху, особливо на переходах. Не мала частина пригод виникає за їх участю, або з їхньої вини.

Як виникають ДТП на пішохідних переходах, основні причини

Саме на переходах, де багато пішоходів, виникає найбільша кількість порушень. Парадоксально, але поліцейський, який може покарати водія, мало що може зробити з пішоходом. Автомобіль можна знайти по номеру, кольору та марці, а як знайти порушника–пішохода, особливо якщо він утік? Пішоходи на переходах часто бігають, незважаючи на світлофор та наявність машин. Відсутність кари — головна причина ДТП за участю малосвідомих громадян.

Як не сумно, але серед них багато людей старшого віку. Чомусь саме пенсіонери вважають, що вони вище за правила дорожнього руху і можуть їх не виконувати. Особливо це стало помітно у останні роки, молодь якось «перекувалася» і більш-менш діє за правилами. 

Регульовані переходи максимально прості для подолання їх як водіями, так і пішоходами. Але що робити, коли водій і пішохід не бажають дотримуватися ПДР? Перші впевнені що вони дуже важливі, і світлофор «не такий вже і червоний». А пішоходи перебігають, вважаючи що «не потяг — об’їде». Як результат ми маємо ДТП щодня (згідно статистики), причому багато з них на пішохідних переходах, де, якщо трохи почекати, все має бути добре.

Поспіх як водіїв, так  і пішоходів — основна причина ДТП!

В кінці хочу сказати, що поліція також грає свою роль, якщо її співробітники будуть думати про людей а не про те, як оштрафувати водія, безпека на дорогах зростатиме. Це важливо, як для водіїв, так і пішоходів.

Наші контакти
Автошкол магістраль

Відправити повідомлення+
потрібен ADR ?
клікай сюди