Поради для леді

Система навчання зараз змінюється, викладачі створюють нові методи і курси, орієнтовані на людей різного віку, статі і рівня підготовки. На жаль далеко не усі розуміють, чім жіночі курси відрізняються від загальних, або підліткових. Головний сенс спеціалізованого навчання полягає у тому, щоб полегшити сприйняття інформації та прискорити засвоєння матеріалу. Цей текст — витяг із саме жіночих курсів, але він також може бути корисним для підлітків і чоловіків далеких від техніки, але які бажають навчитися водити автомобіль.

Поради для леді і не тільки

Що робити, коли ваше вчинити якщо ваш автомобіль несподівано заглох?

  1. Не хвилюватися.
  2. Натиснути педаль зчеплення.
  3. Увімкнути першу швидкість.
  4. Завести двигун ключем запалювання.
  5. Плавно відпустити педаль зчеплення.
  6. Продовжити рух далі.

На перший погляд здається, що тут ні про що писати, але не треба недооцінювати нерви, коли двигун перестає працювати зненацька. Ця порада буде корисною, коли треба виїхати зі снігового замета, багна або калюжі.

Що робити коли перегрівся двигун?

У разі перегріву автомобіля не радимо відразу зупинятися, потім буде важко увімкнути двигун. Спершу можна спробувати додаткові методи охолодження — ввімкнути автомобільну піч (в режимі циркуляції, а не опалення) та відкрити вікна машини. Піч, коли тосол циркулює по великому колу, слугує як додаткове охолодження.

Також радимо регулярно перевіряти його наявність в розширювальному бачку. Якщо перегрів застукав вас зненацька посеред дороги і ніде взяти тосол, можна використовувати звичайну воду (тільки не газовану і краще не мінеральну). 

Подолання пагорбів

Нелегко рушити з місця, коли стоїте на схилі пагорба і треба рухатися вгору, особливо коли не працює, або погано тримає ручне гальмо. Це не дуже простий маневр і його треба засвоїти десь вдома, в безпечних умовах:

  1. Тримаємо гальма і натискаємо зчеплення.
  2. Вмикаємо першу швидкість.
  3. Швидко відпускаємо гальма і не сильно натискаємо на педаль газу.
  4. Плавно відпускаємо педаль зчеплення.
  5. Рушаємо.
  6. Повторюємо всі дії, поки п’ять раз поспіль не вдасться зробити все без помилок.

Поширені проблеми — не встигнули натиснути на педаль газу, не синхронно відпустили зчеплення. 

Застрягли?

Якщо автомобіль автоледі буксує у багні чи в снігу, не радимо газувати та збільшувати оберти двигуна, краще спробувати завестись з другої або третьої швидкості. Ще краще —  вимкнути двигун, потім ввімкнути і рушити заднім ходом. Важливо поставити колеса прямо — так автомобілю легше долати багно.

Сподіваємося, що ці рекомендації стануть у пригоді для автоледі і допоможуть на дорозі.

Наші контакти
Автошкол магістраль
Відправити повідомлення