Поради новачкам водіям

Головна проблема водія, який щойно отримав права та купив автомобіль — мало практичного досвіду. Новачки знають правила, часто навіть краще ніж досвідчені водії, але їздити не вміють, або роблять це невпевнено. Щоб стати впевненим водієм, потрібно багато практики, але й теоретичні знання будуть корисними. Цей текст для тих, хто прагне вчитися на чужих помилках.

Ось декілька порад новачкам водіям від досвідчених інструкторів:

Порада№ 1. Не треба слухати багато порад. Деякі водії люблять радити початківцям у тому, у чому самі погано орієнтуються. Радимо всю інформацію перевіряти самому і порівнювати з практикою.

Порада №2. Розраховуйте тільки на свої навички та вміння, це допоможе уникнути багатьох скрутних ситуацій.

Порада №3. На початку водіння не треба активно маневрувати і перестроюватися з по смугах. Не маючи досвіду важко правильно розрахувати маневр. Намагайтеся не швидко, але впевнено рухатися по своїй правій, і не робити важких ситуацій.

Порада №4. Якщо збираєтеся їхати кудись далеко, чи у нове місце, радимо ознайомитися з шляхом. Щоб не потрапити у скрутне становище, подивіться карту: де і які є перехрестя, світлофори та інші подробиці маршруту.

Порада №5. Не забувайте про ремінь безпеки. На це дві причини:

  • зростає шанс вижити в аварії;
  • так їздити зараз дорого, нещодавно штраф збільшили у 10 разів.
Порада №5. Перш ніж починати будь-які маневри на трасі, сигналізуйте миготінням іншим учасникам дорожнього руху. Це зовсім не складно, але усуває купу проблем.

Порада №6. Перед поїздкою в місто або за його межі, контролюйте стан автомобіля, рівень масла, тосол, стан гуми коліс. Також не зайвим буде переконатися, що на кузові не з’явились подряпини.

Порада №7. Якщо у вас в місті трисмуговий рух, не потрібно їздити в крайньому ряду. Справа будуть докучати лихачі, зліва — автобуси, вантажівки та автомобілі на узбіччі.

Порада №8. Впевненість в собі — це складно, але необхідно. Початківці водії часто переживають, коли ззаду сигналять і моргають ті, хто хоче, щоб їм поступилися дорогою прямо зараз. Пам’ятайте, перш ніж будь-куди з’їжджати, переконайтеся, що це абсолютно безпечно і зручно для вашого руху.

Порада №9. Траса не місце для суперечок, особливо не рекомендуємо кого-небудь повчати, найчастіше такі конфлікти закінчуються бійками.

Порада №10. Досвід за півроку — рік їзди породжує переоцінку своїх сил. За цей час новачок набуває певний досвід, але відчуває себе Міхаелем Шумахером. Починаються порушення правил і перевищення швидкості. Такий скоростиглий досвід небезпечніше, ніж невпевненість в собі.

Порада №11 Потрібно думати «за себе і за того дурня» — народна мудрість. Йдеться про те, що те, що для вас очевидно, не факт, що взагалі зрозуміло водієві з сусіднього ряду. Якщо є сумнів — не ризикуйте.

Наші контакти
Автошкол магістраль

Відправити повідомлення+
потрібен ADR ?
клікай сюди