Як правильно рухатись під гору на «механіці»
Підйом під гору авто, обладнаного механічною коробкою передач, є доволі складним, а для недосвідчених водіїв і небезпечним процесом. Сутність проблеми в тому, що такий рух вимагає підвищеної потужності автомобільного двигуна та вищих обертів колінчатого валу.
Наші фахівці, профілем яких є навчання водінню автомобіля, у даній статі дадуть вам кілька важливих порад щодо подолання відповідних проблемних ділянок дороги без негативних наслідків.
Як рушити безпечно: послідовність дій
Грамотне навчання водінню на «механіці», результатом якого є впевнений підйом, має на меті формування умінь водія правильно вибирати передачу.
Якщо схил вирізняється крутістю та значною відстанню, передачу необхідно змінити на понижену.
Оскільки варіант попереднього зниження швидкості й переходу на другу або першу передачу призведе до значної втрати часу, пального та зношення двигуна, роблять таке перемикання на підйомі, в наступному алгоритмі:
- натискають педаль зчеплення с наступним переведенням важелю КПП в нейтральну позицію, після чого педаль зчеплення відпускають;
- швидко натискають газ приблизно на третину ходу педалі, а далі відпускають відповідну педаль;
- повторно тиснуть на зчеплення;
- вмикають передачу, яка на один або два ступені нижча від тієї, на якій ви їхали;
- плавно, але швидко відпускають педаль зчеплення до точки зрушення, водночас добавляючи тягу шляхом натискання педалі акселератора.
Що варто знати водіям авто з МКПП?
Будь-який інструктор із водіння та водій із досвідом вам скаже, що безпека руху під гору автомобіля з механічною коробкою залежить від розташування транспортного засобу на дорозі.
Тому, наближаючись до верхівки пагорба, слід триматися якомога правіше, не виїжджаючи на узбіччя. Досягнувши верхівки, варто оцінити обстановку, зокрема наявність перешкод попереду вас.
Необхідно також зауважити, для зупинки та стоянки на підйомі треба обирати місце, що добре проглядається, де немає крутих поворотів, які закривають огляд.
Не можна в такому випадку залишати авто, зафіксоване лише гальмом стоянки – необхідно також встановлювати передачу.
За наявності на підйомі бордюру, намагайтеся вивернути передні колеса в його бік – такий прийом не допустить прямолінійного скочування автомашини у зворотному напрямку, бо авто в такому випадку впреться заднім колесом в бордюрну конструкцію.
Якщо передбачається тривала стоянка, бажано скористатися спеціальними упорами, підкладеними під колеса (в якості відповідних підручних засобів можна застосувати велике каміння або колоди не круглої форми).
Якщо вас цікавить оперативне та максимально якісне навчання водінню на «механіці» в зручний для вас час, наша автошкола у Львові допоможе вам стати вмілим та компетентним водієм будь-якого автомобіля. Звертайтеся до автошколи «Магістраль» – наші кваліфіковані фахівці, що практикують індивідуальний підхід до учнів та мають багатий досвід роботи, вам радо в цьому допоможуть!