Зміни в ПДР від 25 листопада 2020 року

Враховуючи високі показники аварійності на дорогах України, відповідними керівними структурами держави були внесені зміни в ПДР.

Оновлені правила охоплюють декілька категорій учасників дорожнього руху. Від 25 листопада вони є обов’язковими для дотримання водіями транспорту, у тому числі велосипедного, а також пішоходами. 

Сутність та специфіка змін

Нові ПДР базуються на прийнятих попередньо законопроєктах, зареєстрованих під номерами 2694, 2696 та 2697. У відповідних документах йдеться про необхідність застосування учасниками дорожнього руху світловідбиваючих елементів, зокрема пішоходами, та про посилення відповідальності пішоходів за недотримання ПДР.

Основні зміни, що поширюються на водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів:

  • водіям та пасажирам автотранспорту, що знаходяться на передніх та задніх сидіннях, належить пристібатися пасками безпеки під час пересування автомобіля в зонах населених пунктів;
  • змінення стандартної форми номерних знаків авто, а також їх габаритів, забарвлення, дизайну (мається на увазі нанесення на знаки додаткових позначень) та розташування забороняється;
  • велосипедистам дозволяється рух смугою, що використовується маршрутними транспортними засобами;
  • пішоходам, що рухаються узбіччям або поблизу проїжджої частини дороги в темний період доби та за погодних умов, наслідком яких є знижена видимість на дорозі, належить обов’язково користуватися світловідбиваючими елементами.

Подробиці: важливі моменти

Використання пасків безпеки поширюється практично на всіх водіїв, незалежно від їх водійського досвіду. Згідно з впровадженими змінами, інструктор із водіння також має бути пристебнутим під час руху в населених пунктах та за їх межами.

Проте виключення з даного правила також є – воно не стосується водіїв та пасажирів оперативного й спецтранспорту на кшталт пожежних машин та військової техніки, а ще водіїв та пасажирів, що мають інвалідність, і для них використання паска безпеки за призначенням є неможливим фізично.

Що стосується вигляду номерних автомобільних знаків, вони не мають бути також забрудненими, недостатньо освітленими або закритими.

Пішоходів впроваджені зміни правил дорожнього руху зобов’язують застосовувати будь-які елементи з ефектом відбивання світла. Це можуть бути стрічки, наклейки, жилети, нашивки на одяг тощо. Відповідне рішення не є безпідставним – доведено, що завдяки наявності «світлових» деталей на предметах вбрання відстань видимості пішохода збільшується до 150 метрів.

Для порушників МВС передбачає не тільки застосування суворих штрафів, але й відправку їх на перенавчання. 

Наша компанія радить вам взяти на озброєння цю важливу інформацію та запрошує на навчання в автошколі «Магістраль». Звертайтесь, телефонуйте нам – на вас чекають наші найдосвідченіші викладачі та інструктори-професіонали, що допоможуть вам осягнути всі необхідні навички водіння авто!

Наші контакти
Автошкол магістраль

Відправити повідомлення+
потрібен ADR ?
клікай сюди